xQ (Execution Quotient™) veiklos efektyvumo tyrimas

Tikslas

Padėti įvertinti ir išmatuoti organizacijos veiklos vykdymo efektyvumą, identifikuoti pagrindinius iššūkius ir tobulintinas sritis.

Sprendimas

xQ (Execution Quotient™ – veiklos efektyvumo / vykdymo koeficientas) tyrimas yra internetinis vertinimo įrankis, kuris iš darbuotojo perspektyvos išmatuoja, kaip gerai yra suprantami ir įgyvendinami svarbiausi organizacijos tikslai. 27 klausimų tyrimas (galimi papildomi, atitinkantys organizacijos poreikius klausimai), administruojamas per internetinę sistemą, padeda gauti tokias detales, kurios atskleidžia, kokios kliūtys trukdo susitelkti ir dirbti komandoje siekiant puikių rezultatų.

xQ tyrimas buvo sukurtas remiantis ilgamete FranklinCovey pasauline patirtimi bei bendradarbiaujant su McKinsey, Harris Interactive, 3 universitetų verslo mokyklomis ir pasaulyje žinomu konsultantu bei knygų autoriumi Ram Charan.

Pasaulyje xQ tyrimą jau atliko beveik 2000 organizacijų visame pasaulyje – tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuose.

Tyrimo nauda

  • Surenka organizacijos vadovų ir darbuotojų nuomonę apie tai, kaip aiškiai jie supranta, susitelkia į svarbiausius organizacijos tikslus ir juos vykdo.
  • Identifikuoja organizacijos stipriąsias ir tobulintas sritis 3 lygmenyse: organizacijos, komandos ir individualiame.
  • xQ ataskaita analizuoja organizacijos veiklos efektyvumą pagal vykdymo principus: aiškumas, įsipareigojimas, pavertimas veiksmais, įgalinimas, sinergija ir atsiskaitymas.
  • Galima gauti atskirų departamentu, skyrių ar darbo grupių rezultatų ataskaitas (ne mažiau nei 5 darbuotojų apibendrintus duomenis – siekiant išlaikyti anonimiškumą).
  • Palygina organizacijos tyrimo rezultatus su pasauliniu, Europos, sektoriaus ar kt. xQ vidurkiu.
  • Gali būti organizuojamas periodiškai siekiant nustatyti, ar organizacijos gebėjimas vykdyti gerėja (xQ1 ir xQ2). FranklinCovey rekomenduoja xQ vertinimą atlikti kas metus.

Procesas

  • xQ tyrimo suderinimas ir nustatymas (organizacijos struktūra, pareigų pavadinimai, tikslai ir rodikliai, papildomi klausimai, kt.) – 2–5 dienos.
  • xQ tyrimo vykdymas – rekomenduojama per 2 savaites.
  • xQ tyrimo ataskaitos pateikimas – per 2–5 dienas nuo tyrimo pabaigos.
  • xQ vertinimo apžvalga. Tai speciali sesija, kurioje yra aptariamos susitelkimo ir vykdymo spragos konkrečiuose skyriuose. Išsami xQ rezultatų ataskaita leidžia lyderiams įvertinti, kokių konkrečių veiksmų reikia imtis, kad būtų pagerinti tam tikri veiklos aspektai.

Dėl tyrimo įgyvendinimo Jūsų organizacijoje, susiekite info@franklincovey.lt